Choszczowe nie zwalnia tempa!

  • Drukuj zawartość bieżącej strony
  • Zapisz tekst bieżącej strony do PDF
22 września 2020

W sobotę 19 września, podczas trwającej ogólnoświatowej akcji "Sprzątanie świata" mieszkańcy Choszczowego zjednoczyli siły i przystąpili do wspólnych porządków. Wokół dróg dojazdowych do miejscowości z dnia na dzień, zwłaszcza w sezonie jesiennym, kiedy zatrzymują się przy nich samochody grzybiarzy, przybywa śmieci, które szpecą krajobraz. Uczestnicy akcji sprzątnęli trzy główne ulice wsi: Wspólną, Spacerową i Kolejową. Łącznie zebrano 16 worków śmieci (posegregowanych), 2 opony i zwoje drutu.

Po zakończonych pracach, zgodnie z zapowiedzią obyła się integracja przy ognisku w altanie, która pojawiła się na wspólnej przestrzeni (koło placu zabaw) w ostatnich miesiącach. Pomysł budowy miejsca przeznaczonego do wspólnych spotkań, zarówno dla mieszkańców jak i turystów pojawił się jesienią. Wszystkie prace porządkowe i przygotowawcze mieszkańcy wykonali we własnym zakresie. W skład miejsca wchodzi zadaszona altana, stół i dwie ławki. Projekt, materiał i wykonanie konstrukcji zapewnił jeden z mieszkańców Choszczowego. Z miejsca do odpoczynku chętnie korzystają dzieci i młodzież, rowerzyści, spacerowicze, grzybiarze oraz całe rodziny, które chętnie spędzają czas na świeżym powietrzu. W najbliższym sezonie planowane jest ustawienie tablicy informacyjnej, stojaków na rowery i dalsza rozbudowa wspólnej przestrzeni.

Do końca września w pobliżu placu zbaw zostaną zamontowane urządzenia siłowni plenerowej, na budowę której mieszkańcy Choszczowego postanowili przeznaczyć środki finansowe z funduszu sołeckiego.

Autor: Ewa Michalik

Galeria

  • Powiększ zdjęcie Sprzątanie wsi Choszczowe

    Sprzątanie wsi Choszczowe

  • Powiększ zdjęcie Sprzątanie wsi Choszczowe

    Sprzątanie wsi Choszczowe